تبلیغات
نرم افزار کده - تست مقاومت آیفون 7 ؛ دردانه اپل زیر شکنجه

تست مقاومت آیفون 7 ؛ دردانه اپل زیر شکنجه

یکشنبه 28 شهریور 1395 09:48 ب.ظ

 

تست مقاومت آیفون 7 ؛ دردانه اپل زیر شکنجه

 • تست مقاومت آیفون 7 ؛ دردانه اپل زیر شکنجه

  آیا داستان مربوط به خم شدن گوشی های آیفون 6 پلاس اپل را به یاد می‌آورید؟ زمانی که موجی از انتقاد و تمسخر به سوی اپل روانه شد. (هر چند حالا به دلیل مشکلات مربوط به انفجار گلکسی نوت 7، قضیه کاملا برعکس شده است). از طرفی در سری آیفون 6 اس شرکت اپل از آلومینیوم مقاومتری استفاده کرد تا دیگر این مشکل تکرار نشود. اما حالا سوال اینجاست که آیفون 7 اپل تا چه حد در برابر فشار و یا خط و خش مقاومت می‌کند؟ در این مطلب، آیفون 7 در شرایط سخت قرار گرفته و به روش های مختلف شکنجه می شود؛ پس با ما و تست مقاومت آیفون 7 اپل همراه باشید.

  تست مقاومت آیفون 7 اپل؛ این گوشی به چه میزان در برابر ناملایمات مقاوم است؟!

  یکی از کاربران با نام مستعار JerryRigEverything در صفحه یوتیوب خود میزان مقاومت آیفون 7 در برابر آسیب هاب فیزیکی را به طور کامل بررسی کرده است. در این تست از نسخه مشکی مات آیفون 7 استفاده شده است. طی تست مقاومت آیفون 7 این گوشی را در برابر سوزانده شدن نمایشگر، میزان مقاومت بدنه و لنز دوربین در برابر خط و خش، خم شدن بدنه دستگاه و همچنین حسگر جدید تشخیص اثر انگشت و دیگر موارد این چنینی آزمایش خواهیم کرد. به منظور سهولت در نمایش همه ویدئوها، آنها را به تصاویر متحرک GIF تبدیل کردیم. بنابراین لطفا به جهت لود شدن و بارگیری کامل تصاویر صبور باشید؛

  تست سوزاندن نمایشگر

  تست مقاومت آیفون 7 اپل (6)

  همان طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، پس از قرارگیری نمایشگر آیفون 7 در برابر شعله آتش، 10 ثانیه طول می‌کشد (البته فیلم تند شده است) تا پیکسل های صفحه نمایش دوباره به حالت اولیه باز گشته و به صورت طبیعی به نمایش فضای رابط کاربری گوشی بپردازند. در مقایسه با دیگر گوشی ها، این زمان آن قدر طولانی نبود و کاملا طبیعی به نظر می‌رسد.

  تست خم شدن آیفون 7

  تست مقاومت آیفون 7 اپل (4)

  همان طور که در تصویر بالا قابل مشاهده است، با اعمال فشار، آیفون 7 همانند آیفون 6 البته به میزانی بسیار ناچیز خم می‌شود اما این موضوع باعث نخواهد شد که ساختار گوشی همانند آنچه که در گوشی آیفون 6 پلاس شاهد بودیم. از بین برود. البته پیشنهاد می‌کنیم در مورد آیفون 7، این تست را اعمال نکنید، زیرا ممکن است بعدها مقاومت گوشی در برابر نفوذ آب و مایعات کاهش یابد.

  نگران خش افتادن نمایشگر به وسیله سکه یا کلید نباشید

  تست مقاومت آیفون 7 اپل (7)

  در مقیاس Mohs، نمایشگر آیفون 7 اپل توانست تا مرحله ششم به خوبی در برابر خط و خش مقاومت کند. این به آن معنا خواهد بود که صفحه نمایش این گوشی در هنگام قرار گرفتن در کنار سکه یا کلید مقاومت خوبی را از خود نشان خواهد داد.

  قاب مات گوشی خش ها را می‌پوشاند

  تست مقاومت آیفون 7 اپل (1)

  همان طور که مشاهده می‌کنید، زمانی که با یک کلید بر روی قاب مات پشتی آیفون 7 فشار می‌آوریم، خطوطی بر روی آن آشکار می‌شود. هر چند با کمی نوازش آن قسمت، دیگر شاهد این نما نخواهیم بود. البته لازم به ذکر است که در صورت انجام این عملیات با یک تیغ یا وسیله ای سخت تر، ممکن است آزمایش نتیجه دیگری در بر داشته باشد.

  ثبات بلندگوی مکالمه

  تست مقاومت آیفون 7 اپل (5)

  اگر به باد داشته باشید، آیفون 4 اس اپل زمانی که با یک وسیله نوک تیز بر روی توری بلندگوی مکالماتی آن حرکت می‌کردیم، تکان خورده و به اطراف جا به جا می‌شد. اما همان طور که در تصویر فوق می‌بینید، این مشکل در آیفون 7 مشاهده نمی‌شود.

  مقاومت شیشه محافظ لنز دوربین راضی کننده نبود

  تست مقاومت آیفون 7 اپل (2)

  شرکت اپل قبلا ادعا کرده بود که پوشش لنز دوربین این گوشی از جنس یاقوت ساخته شده و از این رو می‌تواند به خوبی در برابر خراش های سطحی مقاومت نموده و در آزمایش Mohs امتیاز بسیار بالای 9 را کسب کند. اما در تست مقاومت آیفون 7 به طور عملی شاهد این موضوع نبودیم. در واقع میزان مقاومت محافظ لنز دوربین اصلی این گوشی برابر با شش بود.

  کلید هوم جدید اپل

  تست مقاومت آیفون 7 اپل (3)

  کلید هوم جدید اپل در تست مقاومت آیفون 7 امتیاز و عملکردی مشابه با محافظ یاقوتی لنز دوربین اصلی را از خود نشان داد. در واقع این کلید در برابر خراشیده شدن توسط تیغ تیز مقاومت می کند اما در تست Mohs نمی‌تواند از مرحله ششم عبور کند.

  ویدئو مربوط به تست مقاومت آیفون 7 اپل را می‌توانید به صورت یک جا در بخش زیر تماشا کنید:

  نتیجه گیری نهایی

  گوشی هوشمند آیفون 7 اپل در برابر آسیب های فیزیکی خفیف به خوبی از خود مقاومت نشان می‌دهد. این به آن معنا خواهد بود که به منظور نگه داری آن در کنار وسایلی همچون سکه یا کلید و دیگر کارهای روزانه نمی‌بایست نگرانی خاصی را به خود راه دهید. هر چند این گوشی در برابر حمله وحشیانه با تیغ تیز، ممکن است تسلیم شده و جراحت بردارد.